کنجد

کنجد

کنجد دانه های خشک شده از کشت گیاه کنجد است که حداقل 45% روغن ثابت و 4% موسیلاژ(لیزاب، که با آب حل میشود) دارد.

نامهای گیاه:

فارسی: کنجد، کنجید، سمسم

لاتین: Sesamum indicume L

عربی: سمسم، سنسین

انگلیسی: Sosame, Seasam, Gingili


در سال ۲۰۰۰مطالعات پزشکی نشان داده شده که ماساژ نوزادان با روغن کنجد به رشد وزن، طول آن‌ها کمک می‌کند.


ریخت شناسی

کنجد گیاهی است علفی، یکساله، کرکدار با ساقه های بلند به ارتفاع 30 تا 60 سانتیمتر، بدون انشعاب یا با شاخه هایی راست و به سمت بیرون باز شده.

برگ ها:

طول تقریبی برگ ها 10 سانتیمتر است و دمبرگ دارند.برگ ها با بریدگیهای سه تایی  و متقابل و برگ های بیضوی کشیده تا خطی-سرنیزه ای با حاشیه بدون بریدگی و به صورت متناوب هستند.

گل:

گل ها تکی و پراکنده در طول محور هستند. و دارای جام استکانی با 5 لبه متشکل از لبه های کوچک و بزرگ است که حدود 3 سانتیمتر طول، رنگ سفید  با لکه های ارغوانی یا زرد است که دو پرجم کوچک و رو پرچم بلند دارد.

میوه:

میوه کنجد کپسول مانند با ابعادی حدود 25 میلیمتر طول و 5 میلیمتر عرض به شکل بیضی کشیده با پوششی مخملی و خشن می باشد.


اندام دارویی

بخش دارویی این گیاه را دانه ها تشکیل میدهند. دانه های مرغوب، کوچک، در حدود 2 تا 4 میلی گرم صاف و بیضی شکل هستند که رنگس بین زرد و قهوه ای دارند. مزه این دانه شیرین و روغنی است که این روغن با فشار از دانه خارج میشود و روغن کنجد نامیده می شود.


زمان جمع آوری

دوران رشد گیاه از رویش دانه تا ثمر دهی معمولا بین 90 تا 100 روز است که تا 4 ماه نیز طول می کشد. کمی قبل از باز شدن کامل میوه یعنی حدود 4 تا 6 هفته پس از گل دادن محصول را جمع میکنند. به این صورت که گیاه را از 10 سانتیمتری  زمین قطع میکنند و پس از خشک شدن با ضربه و تکان دادن دانه ها را از میوه جدا میکنند.


خواص:

کاهنده قند خون، سرشار از ویتامین E، تنظیم ایمنی بدن، تقویت سیستم عصبی تسکین بی خوابی و خستگی، کاهش درد و اسپاسم عضلانی ناشی از سیاتیک و قاعدگی، کاهش روند پیری و ملین بودن تنها جزئی از خواص بی شمار این دانه است.

در سال ۲۰۰۰مطالعات پزشکی نشان داده شده که ماساژ نوزادان با روغن کنجد به وزن، طول آن‌ها کمک می‌کند. همچنین بخاطر دارا بودن لیگنان(نوعی فیتو استروژن) باعث کاهش سطح کلسترول خون می شود.


عوارض جانبی:

نزدیک به یک درصد جمعین جهان به فرآورده های کنجد حساسیت دارند که ممکن است موجب خارش، التهاب، تورم گلو و افت فشار خون شود. 

همچنین بخاطر خواص ملین بودن، مصرف کنجد برای افرادی که اسهال دارند توصیه نمی شود.

نظرات بازدیدکنندگان